miércoles, 6 de noviembre de 2013

Przeżyć pobyt w Walencji, poza salą lekcyjną

Uczenie się hiszpańskiego w Hiszpanii, to najlepsze doświadczenie, które pomoże Ci przygotować się na przyszłość. Nauka języka i wymiany kulturowe, inny sposób osiągnięcia celu, poprzez poznanie zwyczajów i aktywne uczestniczenie w wydarzeniach kulturowych


Walencja. Szkoła języka hiszpańskiego w Walencji, z otwartymi ramionami przyjmuje grupę uczniów z Norwegii, którzy chcą poznać kulturę, o której uczyli się wiele lat, ale nigdy nie zetknęli się z nią osobiście.

Walencja jest miejscem, w którym szkoła językowa pomoże im poznać miejscowe obyczaje. Cel, to zaangażowanie ich w dwoistą wymianę: naukową i kulturową. Ponieważ metoda nauczania tej szkoły językowej, której hasło przewodnie, brzmi: „przyjedź, ucz się hiszpańskiego... i przeżyj to!”, polega na połączeniu tradycyjnych metod z poznawaniem obyczajów i życia codziennego w kraju, który dla kursantów, jest właściwie całkowicie obcy. Ucznowie zagłębią się w miejsca i doświadczenia godne przeżycia. Nauka hiszpańskiego, to nie tylko siedzenie w sali lekcyjnej, ale też coś więcej, możliwość doświadczenia, zobaczenia, dotknięcia i odczucia na własnej skórze, kultury, o której uczą się w szkole językowej. Nauka może wychodzić poza próg sali lekcyjnej. Dzięki temu możemy wykorzystać w praktyce, to czego nauczyliśmy się na zajęciach. Wszytko po to, aby nadać nauczaniu nowego sensu i pokazać uczniom sposób i formę życia oraz zaprezentować kulturę.

Wszystko zaczyna się od spaceru po centrum historycznym Walencji, podczas którego uczniowie odkrywają zabytkowe placyki i uliczki. Następnie odwiedzają museo fallero, które poświęcone jest jednemu z najważniejszych świąt odbywających się co roku w Walencji, czyli Las Fallas. Mogą tam podziwiać kolekcję “ninots indultats”, czyli specjalnych rzeźb, które przygotowuje się podczas wszystkich obchodów Las Fallas. Najstarsze z nich pochodzą z 1934 roku. Na koniec każdy może spróbować tradycyjnej potrawy pochodzącej z Walencji- paelli oraz napić się regionalnego napoju- horchaty.

Podczas wizyty w muzeum poświęconym korridzieprzewodniczka ze szkoły językowej Costa de Valencia, akredytowanej przez Instytut Cervantesa jako Centrum nauczania języka hiszpańskiego jako języka obcego, zapytała: „Jesteście za, czy przeciw?”. Odbyła się debata na temat tego niezwykle popularnego w Hiszpanii sportu, jak można się było  spodziewać opinie były podzielone. Wieczorem uczniowie z Norwegii mogli rozerwać się podczas kursu salsy, i przede wszystkim czerpać, z tej tak różnej od ich własne,jkultury, która trochę ich onieśmielała.

Uczniowie rano uczyli się w szkole, a popołudniami mogli w praktycewykorzystać zdobytą wiedzę. Nauka hiszpańskiego to niezapomniane przeżycie, przede wszystkim, kiedy na własne oczy możesz zobaczyć to czego nigdy byś nie oglądał, ucząc się tylko w sali lekcyjnej.

No hay comentarios:

Publicar un comentario